Projektowanie kuchni na wymiar w Poznaniu

Indywidualne projekty kuchni na wymiar do każdego wnętrza

Kuchnia to centralna przestrzeń każdego domu. To tutaj zaczyna się dzień od szybkiej porannej kawy, przygotowuje niedzielne rodzinne obiady oraz przekąski na przyjęcia. Miejsce to przyciąga domowników i gości, skłania do rozmów i wspólnego spędzania czasu. Właśnie dlatego indywidualne planowanie kuchni jest tak ważne – pozwala dostosować to wyjątkowe miejsce do własnych potrzeb i charakteru lokalu, nadać mu funkcjonalności oraz zadbać o odpowiedni efekt wizualny.

Urządzacie nową przestrzeń, a może planujecie generalny remont? Chcecie stworzyć swój własny, oryginalny projekt kuchni? Poznań to miasto, w którym otworzyliśmy nasz salon mebli kuchennych – jesteśmy otwarci na współpracę z klientami ze stolicy Wielkopolski i okolic. Zaprojektujcie kuchnię z Frente!

Najważniejsze zalety kuchni na wymiar

Meble na zamówienie to gwarancja idealnego dopasowania. Zaprojektowanie kuchni z uwzględnieniem wymiarów danego miejsca oraz jego charakteru pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Poszczególne etapy powstawania projektu możesz poznać przechodząc na zakładkę Dla klienta. W żadnym innym pomieszczeniu przemyślany układ nie jest tak istotny, jak właśnie w kuchni. Miejsce, w którym codziennie przyrządza się mniej lub bardziej skomplikowane dania, musi być wysoce funkcjonalne. Znaczenie ma pojemność i rozkład szafek, wielkość blatu dającego przestrzeń do pracy oraz lokalizacja zlewu, zmywarki, kuchenki i lodówki. Niemniej ważne okazują się wykorzystane systemy drzwiowe i inne rozwiązania, mające wpływ na komfort codziennego funkcjonowania.

Indywidualne projektowanie kuchni pozwala stworzyć jedyną w swoim rodzaju przestrzeń, odpowiadającą gustowi właścicieli, dopasowaną do wystroju mieszkania, utrzymaną w ulubionej kolorystyce i stylistyce.

W kuchni spędzać będziecie sporo czasu, dlatego tak istotne jest, aby stała się miejscem, w którym poczujecie się dobrze i swobodnie – jak w domu.

Co należy wziąć pod uwagę, projektując przestrzeń?

Planowanie kuchni wiąże się z przemyśleniem wielu aspektów. O czym należy pamiętać, opracowując koncepcję aranżacji tego miejsca? Warto zwrócić uwagę na:

  • dostosowanie rozkładu mebli do wielkości i charakteru przestrzeniinaczej projektuje się niewielką kuchnię w bloku, inaczej sporą przestrzeń w domu. Znaczenie ma także wysokość pomieszczenia, jego kształt oraz fakt, czy jest ono połączone z salonem, czy stanowi odrębną całość;
  • • praktyczny układ – istotny jest swobodny dostęp do blatu, zlewu oraz do sprzętów AGD;
  • • styl – może, ale nie musi korespondować z wystrojem całego mieszkania; najważniejsze jest, aby wpisywał się w gust domowników i pozwalał dobrze poczuć się w zaaranżowanej przestrzeni;
  • fronty i blatykolorystyka i faktura zawsze dostosowana powinna być do indywidualnych oczekiwań; znaczenia mają także detale – uchwyty, listwy, elementy wykończenia;
  • wykorzystane materiały – im wyższa jakość, tym meble prezentować się będą atrakcyjniej i dłużej posłużą, nawet przy intensywnej eksploatacji;
  • systemy drzwiowe i inne rozwiązania – kuchnia to miejsce, które powinno być urządzone maksymalnie praktycznie i komfortowo; szafki otwierane do góry lub system spowalniający zamykanie mogą mieć bardzo duży wpływ na jakość codziennego korzystania z kuchni.

Jeśli zdecydujecie się na zaplanowanie kuchni z Frente, nie musicie martwić się, że o czymś zapomnicie lub czegoś nie dopatrzycie – jesteśmy tu po to, aby wspierać Was na każdym etapie projektu.

Zaprojektujcie kuchnię z Frente – krok po kroku

W naszym salonie mebli kuchennych najważniejsi jesteście Wy i Wasze potrzeby, dlatego planowanie kuchni zawsze zaczyna się od spotkania, na którym wskażecie swoje priorytety. Wizyta w salonie może być także doskonałym źródłem inspiracji. Na pierwsze spotkanie weźcie ze sobą szkic pomieszczenia – wspólnie przygotujemy wstępny projekt funkcjonalny, uwzględniający Wasze potrzeby oraz nasze sugestie i wskazówki. Projekt może powstać także zdalnie – wyślijcie do nas wymiarowany rzut, a my odeślemy ankietę doprecyzowującą wybrane rozwiązania. Następnym krokiem będzie dobór materiałów – frontów i blatów, ich faktury i kolorystyki. W salonie Frente obejrzeć można bogaty wybór dostępnych wzorów. Doradzamy także w zakresie wyposażenia oraz doboru sprzętu AGD. Po zebraniu wszystkich danych przygotowujemy wycenę, a po jej akceptacji – ostateczną wizualizację kuchni i dokumentację techniczną projektu. Na tym etapie możemy przystąpić do podpisania umowy i ustalić termin ostatecznych pomiarów i montażu.

Wstępna wycena projektu powstaje w ciągu 1-3 dni roboczych i jest bezpłatna, a stworzenie wizualizacji kuchni wiąże się z kosztem w wysokości 500 zł. Oczekiwanie na realizację projektu kuchni trwa 6-8 tygodni.

Odwiedźcie nasze studio projektowania kuchni w Poznaniu, przy ulicy Głogowskiej 157. Razem stwórzmy atrakcyjną i funkcjonalną przestrzeń, w której chętnie spędzać będziecie czas na przygotowywaniu pysznych posiłków. Zapraszamy!